únor 22- 26

máme novou písničku SHOPPING. Je skvělá a dětem se moc líbí. A tak tento týden nakupujeme, kreslíme co všechno se dá koupit, trénujeme co je vpravo a vlevo, vyrábíme nákupní košíky a taky počítáme kroky, co děláme při tom nakupování. No je toho dost :)

únor 15- 19

vyrábíme se krabici na poklad. Krabici, kterou jsme pomalovali a pak do ni začali vyrábět kartičky s obrázky, našich básniček a písniček a her. Gingerbread House, Little Red Riding Hood, Doubles, She Is a Witch.... Všechny jsme schovaly do krabice, ze které pak losujeme, co budeme dělat. Bylo to moc fajn. A taky jsme natáčeli videa Perníkovky. Ukážeme Vám je!!!

únor 1- 5

Máme novou říkanku HATS ON HANDS AND MITTENS ON FEET, SOCKS ON YOUR HEAD. WHAT ELSE DO WE NEED? NO? REALLY? DO YOU THINK IT'S SILLY? A HAT ON YOUR HEAD, SOCKS ON YOUR FEET, MITTENS ON HANDS. WHAT ELSE DO WE NEED? I NEED A SHOE AND YOU WILL NEED ONE TOO. WE CAN WALK TOGETHER IN THIS FREEZING SNOWY WEATHER. 

S tou jsme si hráli převážnou část hodiny. A pak jsme taky opakovali všechno ostatní, co už známe - Doubles, How many fingers, 1 foot 2 feet, Hello and Bye, Blueberry pie, Gingerbread House a tak :)

leden 11- 15

How many gingerbread fingers can you see? - tentokrát jsme tuhle říkanku znovu změnili a začali počítat všechno možný - boys, girls, doors, windows, blue shirts, red shirts, eyes, noses, ears... 

Zpívali jsme si písničku GIRLS and BOYS

a pak se vrátili k Perníkové chaloupce - zase jsme opakovali první sloku, se všema důležitýma slovama - girl, boy, mom, dad ,house, mouse, door 

a pak se pustili do druhé sloky, která je o borůvkách a lese a borůvkovém koláči a tak jsme kreslili a vzstřihovali borůvky, které jsme pak sbírali v našem lese z papírových stromů. Taky jsme se pustili do výroby borůvkového koláče. 

leden 4-8

nejprve jsme zopakovali naše básničky a taky slovesa -

One foot, two feet, a hand and a butt....

Hello and bye, one and two ....

How many, how many gingerbread pieces can you see? 

Walking, Running, Jumping, Sleeping, Crawling, Sit Down,...

Pak jsme si zazpívali první část naší Gingerbread House (A Girl and a Boy live in a blue House, they're brother and sister, they have a pet Mouse. Their Dad is tall, their Mom is small, their house is blue with a big blue Door.) a dávali pozor na zvýrazněná slova. Taky jsme opakovali, kdo je vlastně BOY a kdo GIRL. V tom mají děti dost jasno!

A pak jsme se vrhli na hraní. Hledali jsme Mom, Dad, Boy, Girl a Mouse. V lese jsme je hledali, kde bylo spoustu Trees (ze židlí) a u toho říkali říkanku

Where is where is everyone? Under, behind, having fun!

Where is mom and where is dad? Tell me tell me, don't be sad!

Taky jsme počítali perníkový prstíky a opakovali čísla. 

A nakonec jsme vyráběli papírový stromy, aby se měli Girl a Boy kde ztratit.

© 2021

 by Playground English

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon
  • YouTube