Vyhledat

Co jsme dělali v prosinci a co budeme dělat v lednu


Je leden a je třeba srovnat účty a začít s čistým stolem. To je ale u nás trochu problém, ten čistý stůl...No nic, konečně skládám dohromady další newsletter. Bude o tom co jsme v prosinci dělali a taky o tom, co jsme si vymysleli na leden a únor. Fotky už jsou na webu. Dokonce i s písničkou:)

Tak v prosinci jsme třeba závodili na prknech. Bela nám u toho statečně asistovala a jak je vidět, mě to přišlo obzvlášť vtipný. Závod jsem samozřejmě nevyhrála. Taky jsme dělali svíčky a spotřebovali tři kila vosku. A protože se svíčky tak nějak k Vánocům hodí a my se letos pustili do tradic, dělali jsme s nejmladšími DEVIL, ST. NICHOLAS, ANGELS a s nejstarším CHRISTMAS CRAPPERS. To je kakající postavička, kterou si v Katalánsku stavějí k Betlému. Pro štěstí. Na stěnách a před PE jste si mohli všimnout vskutku parádní mapy. Taky společná práce několika kurzů. Takže nejdřív spočítat kontinenty, pak je správně obkreslit, sestavit, vzpomenout si na co nejvíc měst, seřadit, natočit time-lapse video a nakonec vymyslet tu nejlepší trasu pro Santu, aby tak ideálně v sedm večer přistál v Kralupech. A teď když víte, co ta mapa znamená, necháme vám ji k prostudování do poloviny února.

A k těm tradicím, od Thanksgiving je ke Christmas jen krůček, takže jen co jsme probrali TURKEYS,tak jsme se hluboce ponořili do světových vánočních tradic. A že jich je. Christmas log, zmiňovaný Christmas Crapper, Christmas Goat, v Libanonu si třeba děti mohou říct dospělým o dárek jen tak, teda jen o Vánocích, no je toho dost a je to na tý mapě. Malý písmenka, ale je to tam. No a co se týče gramatiky, přistála mi doma omylem skvělá knižka Optimise a ještě jedna, tu jsem si teda vybrala, 700 Clasroom Acticvities. Obě skvělý a obě jak dělaný pro naše/vaše děti.Z první máme gramatiku, z druhé taky, ale vylepšenou o parádní nápady. Třeba příběh o Karkulce, že to možná bylo uplně jinak a proč má Karkulka na sobě vlčí kožich...

S předškoláčky, prvňáky, druháky a třeťáky jsme se taky pustili do worksheets. Mám jich doma zásoby a přišel čas je provětrat. Takže počítáme, odečítáme, čteme, doplňuje slova, písmena, věty. No, můžete na ně kouknout, visí v naší chodbě. A kromě toho vymýšlíme básničky na zájmena, na slovesa, na průběhovej a prostej čas a točíme videa. Slow motion a time- lapse/ fast. A bude hůř! O Vánocích jsem se totiž pustila do pracovních listů k našim písničkám a než vám je předvedeme, musíme je pořádně otestovat. K těm písničkám, mám vždycky takové období, kdy na ně trochu zapomenu a vymýšlíme básničky a pokřikujeme na sebe rýmy a pak přijde nějaká malá holčička/chlapeček a začnou si zpívat a já si řeknu: jej, jdem zpívat. Takže jen abyste věděli, že leden a únor prozpíváme. Texty budou viset. Všude:)

Poslední týden před Vánoci jsme skládali krabičky na popcorn, jedli popcorn, dělali Christmas cards with TREES, psali seznamy BEST CHRISTMAS GIFTS LISTS a koukali na Christmas movies. A tady jedna prosba, koukejte s dětmi na pohádky a filmy. A koukejte na ně v angličtině, teda na ty anglický. Moc nám tím pomůžete, protože čím víc angličtiny, tím líp. Jo a knížek bude po Vánocích v naší knihovně ještě víc. Doma jsme to trochu protřídili, takže chcete-li, vesele si je půjčujte, ještě veseleji čtěte a až už tu půjčenou publikaci nebudete chtít ani vidět, tak nám ji vraťte. Dík:)

Jo a k tomu co nás čeká. Tak jednak to důkladný testování potenciálu nových worksheetů, ze kterých na závěr sestavíme zpěvník k našim největším hitům. A čeká nás výstava. A ne jen tak ledajaká. Budeme překládat panely od společnosti Arnika o ochraně přírody, o tom co se děje kolem nás. Budeme překládat, točit videa, fotit a skládat to do panelů, které si nejdřív vystavíme u nás a pak je pošleme Arnice. Tak nám držte palce.

Děkuju, že jste se dostali až sem a přejeme vám všem krásný začátek dalšího roku.

Kája, Luke, Mia, Ema a Belucha


37 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen