Vyhledat
  • Kaja S.

newsletter číslo 7


Březen, březen za kamna vlezem. Anglickou verzi neznám, ani nevím jestli v Lukeově rodišti v zimě lezou na kamna, každopádně je březen. A já vám zase píšu. V únoru jsme si kromě jarních prázdnin pěkně mákli na videu a....je hotový. Jmenuje se SIMPLE TIPS HOW TO HELP THE EARTH a kouknout se můžete tady.

A kromě ekologie jsme rýmovali a psali a rýmovali a psali, někteří rýmovali i s rýmou a pak zůstali doma s chřipkou. To nás pak rýmovalo trochu míň.

Slibovala jsem písně, takže zpíváme- About a frog and a dog, how they walked and talked and ran around. Jo, minulý čas. S většími dětmi procvičujeme pravidelná a nepravidelná slovesa v minulém čase a s těmi menšími začínáme s THIS FROG IS JUMPING- THIS FROG JUMPED. A pilujeme to na našich nových worksheetech. Když se vše zadaří tak, jak máme v plánu, což se většinou neděje, tak bude v květnu zpěvník a v něm pracovní listy. A v něm právě i rýmovačky na FROG,DOG,LOG, HOUSE, MOUSE, SUN, BUN, FUN:)

Playdough. Playdough sem a playdough tam, všude kam se podívám. Playdough here and playdough there, this crazy playdough's everywhere. Jo, tak to přesně bylo. Jenomže!!!! Já jsem prostě uplně dokonale vymazlila recept, máme voňavý natahovací krásně barevný playdough a tady na tý fotce hraje Luke s dětma hru- What is inside my pladough ball? Nevím sice proč si tady zakrývá oči, ale my si do našich metodologických postupů vzájemně nekecáme, takže tak.

A tohle je fotka z jednoho našeho dopoledne. Nabarvili jsme si stoly a nabarvili jsme si i kostky a tady jde o velice napínavou hru- whose block will make it all fall down? Většinou to projedu na celý čáře já, ale to jenom proto, že mi do toho furt leze Belucha. Taky jsme s dětmi dělali FROGS, DOGS, samozřejmě, a minulý týden jsme přešaltovali na MAPS- takže plánujeme domy, stromy, řeky, silnice, zakreslujeme, spojujeme, dost u toho řveme a příští týden to spojíme s dalšími rýmy a písničkou MAP. To teda děláme i s většíma, ty mapy, jen u těch druháků a třeťáků ten výsledek vypadá nějak víc "mapově".

Stejný dopoledne, o pár minut později. Prkna a my, by se to klidně mohlo jmenovat. Tak tady píšeme, píšeme DOG, FROG, jak jinak a kreslíme DOG a FROG a z toho zpíváme ONE DAY A DOG, THIS DOG, THIS VERY BLACK DOG, MET A FROG, THIS FROG THIS VERY GREEN FROG, AND THEY WALKED, AND TALkED AND RAN AROUND, ONE DAY...a pak si já sednu, potom co to zpívám ráno, večer, u snídaně, u oběda, v autě, Beluše, Lukeovi (ten si toho obzvlášť cení) tak vybarvím toho psa BROWN. A co děti???? Ty křičí: Ale Kájo! THE DOG IS BLACK!!!! A já jsem šťastná. Takže já dělám chyby a děti se učí.

A ještě jednu fotečku. Skládáme slova, pořád dokolečka. Tady je důkaz. Víc důkazů si prohlédněte v galerii, ale rychle než to všechno zase smažu. A píšeme věty, tvoříme otázky v minulosti, přítomnosti, budoucnosti, s DO a bez DO a doplňujeme gramatický listy až se z nás kouří. A pak jsme si samozřejmě užili to video. Začali jsme v lednu a skončili tento týden. Má to celý pět minut a dělali na tom všichni starší 10ti let:) A víte co mi nakonec řekli? Jako pěkný to je, ale není to náhodou i o šetření papírem a jako těch písmenek co jsme nastříhali....tak tady bych ráda uvedla, že písmenka NADÁLE používáme, tiskneme na OBĚ strany a recyklujeme. Jo a věty na videu vymýšlely vaše děti, stejně jako celou animaci, já jsem fotila a pak jsem to poskládala, všechno zkonzultovala opět s vašimi dětmi a po tvrdé kritice a opravě zásadních chyb jsem to pustila ven. Enjoy!

A to je pro dnešek vše, psala bych dál, ale říkám si, kdo to sakra bude číst. Takže přeju všem krásný březen, na jehož samotném závěru si dáme další volno- Velikonoce a jestli bude takhle krásně jako dneska, tak já se dobiju sluncem a zas písnu.

Díky za vás a díky ještě víc za vaše děti!

Krásnou neděli,

k.


77 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen