Vyhledat
  • K.S.

Další newsletter od nás pro vás


Trochu jsem to zase natáhla, ale to vám říkám pořád. Takže máme duben, skoro květen, kvete všechno, děti kvetou, Belucha sbírá klíšťata a já vrásky. Od smíchu a od sluníčka, samozřejme. Jsem si ještě nekoupila UV filtr.

A už zase plácám nesmysly, to je tím sluncem. Takže k věci, Kájo, k věci! V dubnu jsme hráli divadlo- There was a princess long ago, koukněte na fotky, hráli jsme a hrajeme to pořád dokola. Největší rvačka je o roli TOWER...PRINCE jsem většinou já a závěrečnou KISSING SCENE děti odmítají. Ale pokaždý to skončí dobře EVERYBODY'S HAPPY NOW. A není to jen tak, pohádka je v minulým čase a děti musí opakovat, vymýšlet a dodávat nový postavy. Spellovat, hádat kdo je kdo a hrát. A psát. Spojovat slova a tvořit věty- The princess is sleeping. The horse is black. The prince is on the horse. The prince is cutting the trees. Jo a taky kreslit na chodníky. Myslím, že už všichni v okolí vědí, že naše edukační mise 'jak rozšířit kolemjdoucím slovní zásobu' zase začala. Jako každý jaro. Zvyk je prostě železná košile.

(poslední slovíčko, co jsme šířili po chodnících bylo HYENA- píše se to stejně, ale čte se to jinak a HLAVNĚ v pátek byl mezinárodní den hyen. A ve středu tučňáků. Já tohle jako dost sleduju.

Přítomný prostý a přítomný průběh a S u sloves ve třetí osobě. Tak tohle je prostě hit. A předložky- IN THE MORNING, AT NIGHT- a jako proč je to pokaždý sakra jinak, Kájo? Ale dávají to. A já vymýšlím hru, třeba si ji potom zahrajete všichni:) S menšíma školákama teď hrajeme hru, že děti něco nakreslí na mazací tabuli a ostatní hádají co to je a co to dělá. A dog is walking on a house, třeba. Jako hodně se nám do toho cpou slovíčka POOP, PEE, ale tady jde o GRAMATIKU lidi, city stranou!!!!

Slovní druhy. Tak to je mazec! Verbs, nouns, prepositions, sounds, adjectives, adverbs, etc. a z toho věty. A já jen čumím. Doslova, jiný slovo se sem nehodí. A Luke taky čumí. Protože to co z dětí padá a jak to dokáží použít a že umí slovosled. Mám i důkaz. Koukněte k nám na stěny a na fotky, samozřejmě. Minulý týden jsme zase překládali. Ale ne překládali překládali. Nejdřív jsme četli, všichni najednou a pak děti hledali obrázky v časopisech, který by nejlíp ztvárnily věty, který si vybraly. Výsledek je na nástěnce. Tak na to jukněte, a nebojte, ty obrázky vás navedou:) (byl to článek z encyklopedie o WALPURGIS NIGHT- naše čarodějnice. Ve Skandinávii si z toho udělali jeden z MOST IMPORTANT HOLIDAYS.

A já se dneska asi trochu rozepíšu. Mám totiž takovou metodu jak vám ty dopisy píšu. Třídím u toho fotky vašich dětí a směju se. Já jsem třeba úplně zapomněla na náš chair race- FROM THE SHOES TO THE BOOKS, FROM THE BOOKS TO THE SOFA, FROM THE SOFA TO THE DOOR! Luke byl JUDGE.

MONKEYS- počítáme opice a čarodějnice. TEN LITTLE MONKEYS WENT OUT TODAY, OVER THE HILL AND FAR FAR AWAY, MOMMY MONKEY CALLED: COME BACK COME BACK AND HOW MANY MONKEYS CAME HOME?

A pak WITCHES- těch máme třináct a končí to- SHE IS A WITCH, SHE IS A WITCH, WHAT DOES SHE SAY? Šoupli jsme tam i HE a já doufám, že takhle nenápadně si děti zapamatují HE/ SHE DOES.

Děti dělali WITCH HATS a kdyby jste náhodou nevěděli, který písmenko vypadá jako BUTT, tak je to W:)

ROLE PLAYS. Nakupovali jsme. Dostali jsme nový hračky a dokonce i scanner na zboží. Rvačka o něj byla, ale dobře to dopadlo. Scanner to přežil. A aby to nebylo jen tak, napsali jsme si scénář co říkat, udělali cedule a každý obchod pojmenovali. VIKTORKA'S BOOKS nebo SHOES FROM EMA nebo SUPERMARKET AT LINDA'S. Nejvíc jely CRACKERS, skutečný CRACKERS, ne všechno je u nás z papíru:) A BASKETS and WALLETS jsme měli taky!

(V květnu budeme lítat. Já se lítání bojím, děsně hrozně příšerně, takže si na lítání můžu aspoň hrát. Budeme nakupovat a prodávat letenky, stavět letadla, letiště, a cestovat.) (závorky dobrý, co?)

Takže to je dneska všechno. Fotky se nahrávají, je jich 237:) Jej!

Máme volno, jsem vám chtěla říct. Tohle a příští pondělí (30.4. a 7.5.). A tohle a příští úterý (1.5. a 8.5.). Děti o hodiny nepřijdou, nebojte. Jednak se nám vyrovnají týdny za zrušené čtvrtky a pátky v prvním pololetí a druhak budou náhrady. Druhé pololetí končí týdnem od 11. června, ale my pojedeme ještě o týden dýl, abychom to všechno dovynahradili. Díky za pochopení.

A taky jsem vám chtěla poděkovat, letní kurzy jsou už od ledna plný, děkujeme s Lukem za vaši důvěru! Moc si toho vážíme a na léto se těšíme. Básnička na závěr:)

Užijte si krásnou neděli a já se zas ozvu. Zdravím naše studenty.

kája

f


24 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen