Vyhledat
  • kaja s.

Mapy, země a volno v říjnu


Začínáme čtvrtý týden. Ustálily se nám skupinky dětí a Belucha si opět zvykla na svůj pelíšek pěkně v centru dění.

Děláme mapy, teda skládáme tvary imaginárních zemí, kreslíme hranice, vymýšlíme názvy a desetibodové listi

ny práv a svobod. S mrňousky zpíváme o barvách, střechách a stromech, sádrujeme, skládáme domy z jablek a tančíme. A chodíme ven. Jednak proto, že je pořád krásně a druhah proto, že se děti venku líp soustředí.

Gramatika- to vás taky zajímá, že? Jestli na vás doma děti křičí I am you are he is she is we are, všechno je správně (prvňáci, druháci, třeŤáci, čtvrťáci). Šeptáme, křičíme, děláme souboje a dost u toho mácháme rukama. A přidáváme slovesa SHE IS SCREAMING, například.

S nejstaršími jsme se neohroženě pustili do třídění časů- průběhový a prostý tvary ve všech časech. A pak to zatracený S ve třetí osobě jednotnýho čísla, tvar přítomný prostý. Chápete o čem mluvím, že. Vaše děti jo, jen to musíme, stejně jako vloni, opakovat opakovat opakovat opakovat.

A pak ještě skládáme věty, otázky, zápory, fráze. Tak.

Ve čtvrtém týdnu budeme dekorovat a skládat tvary. To s těmi nejmenšími. Ta mříž je taková moc kovová, chtělo by to barvy, tvary, čísla, obličeje. Všechno bude.

Se staršími nás čeká další státotvorná práce. Začneme pracovat na hymně, doděláme mapy, zakreslíme velká města. A procvičíme If you climb....you will see...

Fotky ještě nemám, ale budou.

Jo a volno ještě bude.

Na konci října, ten uplně poslední týden mají děti volné pondělí a úterý. Playground English bude mít zavřeno celý týden (pondělí 29.10.- pátek 2.11.), odjíždím pracovně pryč. Děkujeme za pochopení a nebojte o Halloweenskou výzdobu děti nepřijdou, nahradíme jim to hned následující první listopadový týden.

Ode mě vše, přeju krásný pondělí.

k.


29 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen