Vyhledat
  • Kaja S.

listopad, prosinec a vánoce


Polehoučku končí listopad a my se spolu s vašimi dětmi překulili do mojí oblíbené fáze, kdy se všechny skupinky už pěkně zžily, mluví a zpívají a křičí anglicky a ti, co se trochu styděli, už se nestydí a ti co se nestyděli, se stále nestydí.

Můj velkolepý mapový projekt se nabaluje pomalinku polehounku, ale tak je to dobře. Přibývají visící mapy, ubývají mapy ležící. Minulý týden jsme se zase pustili do skutečného rozmístětní kontinentů a s těmi nejmenšími zpíváme po Colors a Numbers moji oblíbenou ZOO, kterou si tento týden ještě vylepšíme o Girls and Boys. Všechny naše písničky najdete k poslechu na iTunes a Spotify, nebo ke koupi tady.

(jmenuje se to Frog Biscuits a my jsme Playground English) Jo a texty by asi byly dobré. Jsou součástí balení s CD a ty k aktualně zpívaným písničkám u nás v PE budu přidávat pod odkaz MUZIKA. Ať víte o čem si zpíváme, žejo.

A teď abyste měli konkrétní představu co s dětmi děláme- ti nejmenší školou zatím nepolíbení- počítáme do 25 tam a zpět, umíme barvy a zvířátka a pracujeme na větách A pig is pink, třeba. Hrajeme hru So Can I, kde děti spojují obrázky zvířátek a dětí, které dělají stejnou činnost- JUMP, SKI, HOP, EAT, SIT, SLEEP, etc. Hra k dostání u nás na doptání.

U starších si hrajeme se zájmeny a slovesem být- I am, you are, he/she/ it atd., mluvíme v přítomném průběhovém a ode dnešního týdne začneme víc a víc používat i přítomný prostý. Budeme si pomáhat písničkou Questions, která je plná otázek. Taky jsme s Lukem vymysleli novou hru, které říkáme Quick responses- prostě bafeme na děti otázky a děti musí co nejrychleji reagovat. A jde jim to. Jen mě už docházejí otázky:)

A s těmi nejstaršími procvičujeme nepravidelné tvary sloves v minulosti, podmínkové věty, quick responses, koukáme na videa o alternativních způsobech čerpání energie, vymýšlíme emojis a chystáme se napsat hymnu k naší imaginární zemi.

Já zase napíšu, teď ale musím běžet, za chvíli se k nám přiřítí naše první pondělní skupinka. Budeme psát. A číst. A tančit. A asi i trochu křičet.

Zdravím všechny a přeju krásný den,

kája


32 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen