Vyhledat
  • kaja s.

co jsme dělali a co vám dlužím


Asi vám to tak trochu dlužím a sobě taky, říkám si. A došlo mi to včera večer. My u nás fakt děláme bezva věci a já bych ráda, abyste věděli víc. Tak vám to povím.

Středa. Dopoledne dělám přípravy na odpolední a čtvrteční lekce a pracuju na dalších projektech. A odpoledne máme jednu dvojitou lekci od dvou- Luke má menší děti a já třináctileté, pak dvě třídy školních a předškolních dětí a nakonec ti největší co už k nám chodí snad od samého začátku. A to je ono. Je to takovej průřez toho, co se u nás děje.

Já mám samozřejmě ambice s vašemi dětmi do nebe. Oslavujeme každý slovíčko co vaše děti použijí, správě zopakují, zazpívají. Každou větu, které rozumí. A ve středu, ve středu to prostě všechno během jednoho odpoledne dá smysl. V pondělí, úterý, čtvrtek a pátek taky, ale ve středu máme předposlení hodinu malý berušky a broučky, se kterejma se houpeme na prkně a zpíváme o dinosaurech, teda spíš já než Luke:) a předstírám, že spím a vyrábníme flying parachutes a křičím (zase spíš já než Luke) one, two, three, fly. A jen co odejdou, tak přijde naše tichá třída plná brzo už uplně velkých lidí. A já s nima taky kdysi zpívala o circles and squares a red and blue a vykřikovala jump jump jump sit sit sit. A teď tu s nimi sedíme, koukáme na krátký film o tom jak se Boston chce vyrovnat s hrozícími povodněmi a...třída rozdělená na dvě půlky si vzájemně hází argumenty proč do něčeho takového jít a proč ne. A já se vznáším.

Tohle je prostě sen, že děti, co k nám chodí, něco takovýho dokážou prostě jen tak. Prostě mluví. A mluví skvělě.

A teď se vracím na začátek k tomu dluhu. Budu vám prostě víc psát. O tom co děláme.

Tenhle týden otázky, ptáme se a tvoříme otázky, s menšími ty základní, hrajeme si znovu na obchod, ve čtvrtek jsme vyráběli pokladny a kreslili se peníze a počítali, s většími taky děláme otázky ve všech časech. S nejmenšími jsme trénovali tvary a dělali padáky s parašutysty složenými právě z těch tvarů. Jo a tvary jsme skládali i s křupek.

Děkuju, děkuju vám za důvěru a vašim dětem, že jsou tak skvělý, takže vlastně vám:)

Přeju pěkný konec týdne.

k.


27 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen