Vyhledat

Tak tohle bude trošinku delší.....

Aktualizace: čvn 21

Tenhle newsletter už si chystám nějakou dobu. Týká se toho, co máme za sebou, ale hlavně toho, co nás čeká. Prostě jsme to potřebovali promyslet. Jednak my dva a jednak jsem o tom mluvila s velkou spoustou vás, rodičů dětí, které k nám chodí. A pak zase Luke a já. A taky Sissy.


Takže, tenhle školní rok jsme začali s tím, že do onlinu určitě nepůjdeme, protože loňský jaro jsem se do toho pustila s takovou vervou, že jsem to pak na konci června skoro tři týdny dospávala a, co jsem tehdy nevěděla, jsem si taky zadělala na slušný zdravotní problémy.


Pak uběhly tři týdny a najeli jsme zase na online. Daleko klidněji než o pár měsíců dřív, už jen na ZOOMu, rozvrh byl jasný a podle toho co se momentálně zavíralo nebo otevíralo jsme buď přidávali nebo ubírali hodiny.


Po prvotním poměrně velkým úbytku dětí se nám počty ustálily a na začátku třetího čtvrtletí se nám začaly hlásit děti i z jiných koutů republiky. Taky jsme vymysleli výtvarku na ZOOMu, ze který se brzo stala moje terapie, takže tímto děkuju všem dětem a ženám za to, že jste si mě zapínaly a stále zapínáte. Jo, čtete správně, začali jsme si hrát i s dospělýma. Dokonce jsme se s výtvarnicema, hned co to trochu šlo, vydaly na víkendový art retreat- live bez ZOOMu. Krása to byla taková, že pojedeme znovu- v říjnu.


A souběžně se ZOOMy, které jsme hned od začátku nastavili tak, že vaše děti mohly chodit kolikrát týdně chtěly, jsme celou dobu řešili co bude dál, jak ještě dlouho budeme schopni udržet něco, co si já stavím od svých šestnácti a co s Lukem děláme v Kralupech už 12 let. Pomohl nám náš nejmilejší majitel naší Kochmankový školy a se dvěma žádostmi o pomoc s nájmem i maminka tří dětí, které k nám chodí.

K tomu jsme se ještě spojili s Klárou Matasovou, která teď v naší fyzický škole buduje svoje centrum a dohoda je taková, že si prostory budeme sharovat. A kdy a co jak teda bude dál.


Když jsem na večerních procházkách s naší smečkou, Belucha má brášku- mopsíka Biscuita, vymýšlela jak dál tak mi došlo, že co mě na ZOOMech nejvíc nadchlo, bylo to, že se děti rozmluvily a že s námi začaly komunikovat daleko víc než za běžnýho stavu 60 minut jednou týdně. Jasně, osobní nepočítačový kontakt je nejlepší, ale co se týče posunu v jazyce, tak systém, kdy některé děti chodily až pětkrát týdně- ty školkové, a školní třikrát až čtyřikrát, se prostě ukázal jako super. Navíc jsme si Lukem děti konečně rozdělily tak, jak to vyhovuje našemu přístupu. Jo, já prostě ráda při lekcích skáču a běhám a závodím a modeluju a křičím, no vy víte, a Luke si s dětmi povídá, píše, vymýšlí jim hry a kvízy a vtipkuje a já tam občas nacpu češtinu, Luke ne. Takže já se nejvíc vyřádím s dětmi od tří do 8 let a ty starší pak přebírá Luke. Oba jsme si ujasnili co nás na učení dětí baví a to, že se děti začaly posouvat a zlepšovat díky opakování nás nakopávalo každý týden víc víc. Dokonce tak, že v lednu už jsme přestali hystericky sledovat zprávy o tom, kdy budeme moct otevřít normálně.


ALE, co taky skvěle funguje, jsou naše dlouhý lekce, který díky onlineu totálně odpadly. Takže když jsme tu pak seděli a řešili co dál a kreslili si, já si kreslila, co nám dává z jazykovýho a vzdělávacího hlediska největší smysl, tak nám z toho vyšly ZOOMY několikrát týdně a dlouhý dopoledne a odpoledne.


Prakticky to bude vypadat takhle, a na takový lekce se už budete moct hlásit:

Teda vaše děti, vy ale taky, na výtvarku:)


Pondělí a pátek dopoledne budou naše ranní kurzy pro nejmenší- od 8:30 do 12:00, cena zůstává stejná jako před covidem- 400 korun za dopoledne a platí se vždycky na konci měsíce za prochozený dopoledne.


Pondělí a pátek odpoledne bude dvouhodinový program pro děti. Od 15: 00 do 17:00.

V pondělí pro školní děti z prvního stupně. Budeme si povídat, hrát hry s gramatikou, budeme hodně venku, budeme pracovat na projektech, témata vždycky vyhlásíme na začátku měsíce, abyste si mohli vybrat. Odpoledne na sebe budou navazovat, ale budou se dát kombinovat i se ZOOMy a budou fungovat i samostatně, takže k nám děti pošlete kdy vy a děti budete chtít. Jako jo, je to risk, ale kdo si nás pamatuje z před onlineu, takže takhle naše dopolední a odpolední programy fungovaly vždycky.

Platit se zase bude jen když děti přijdou a cena bude stejná jako před covidem - 300 korun.

V pátek pro školkové děti a pro mladší školáčky- prvňáčky. A budeme si hrát, chodit ven, vymýšlet písničky, zpívat písničky, tvořit z krabic (joooo), dělat divadlo, dělat výtvarku. Stejně jako u pondělka budeme témata vyhlašovat vždycky na začátku měsíce. Cena stejná jako u pondělí.


No a úterý, středa a čtvrtek pojedeme online.

Lekce budou začínat trochu později a budou i později končit a všechny tři odpoledne budou lekce pro všechny kategorie, které jsme měli už u letošních onlinů: školkové děti, mladší školáci- 1 až 3. třída, starší školáci - 4.- 6. třída, druhý stupeň 7.- 8. třída, nejstarší 14ti letí a starší. Kategorie se prolínají, takže stejně jako dosud si děti můžou nejdřív vyzkoušet kde je jim nejlíp a tam chodit. Systém bude stejný jako jsme měli letos- cena 2600 za pololetí a chodit můžou děti kolikrát chtějí. Pro školkové děti budeme mít i dvě dopolední lekce- úterý a čtvrtek od desíti.

Přesný rozvrh ještě nemáme, budeme ho uzpůsobovat tomu, kolik dětí se nám do jednotlivých kategorií přihlásí, ale jelikož máme na online vyhrazeny bloky od dvou do šesti (středa) a od tří do sedmi (úterý a čtvrtek), tak bude na výběr.


Slevy na sourozence platí taky stejně jako před covidem- 200 korun na kurzovném při pololetní platbě. Sleva pro sourozence u ostatních kurzů je 100 korun.


Jo a pak ještě výtvarka. Pro dospělé zůstává ve čtvrtek večer od sedmi a pro děti bude ve středu od šesti.


Tak, teď si to jdu pro sebe přečíst a nastavit formulář na web, kam se budete moct přihlásit a my tak budeme vědět kolik čeho otevřít.


Děkuju za přečtení a teď si jdu do postele držet palce ať máme v září pro koho otevřít.


Jo a děkujeme vám všem za ten náš online rok, vy ani nevíte, ale to co se dělo na ZOOMech bylo úžasný a my jsme vám všem nesmírně vděční, že jste s námi zůstali.
Vaši Kája a Luke a z Prahy Sissy


obrázek je z loňskýho září, kdy jsme vám oznamovali, že jsme zase plně online:)423 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen