Vyhledat

začínáme zas a znovu

Pěkné úterní ráno, vlastně jsem si myslela, že už je středa, ale je teprve úterý. Mám v sobě třetí kafe, takže můžeme jen doufat, že se mi podaří vše sepsat tak jak si to v hlavě sumíruju:)


Příští týden se vracíme do PE k vašim dětem. A tohle nás bude čekat.

Školní rok 2020-21 bude příběhový, každý měsíc se na vaše děti vytasíme s jedním příběhem, který pak rozpitváme dle jejich jazykových možností. Začneme klasikou- Little Red Riding Hood- věděli jste, že to je jedna z nejstarších upravených pohádek a jakou krásnou rýmovanou verzi mají v britské národní knihovně a ty ilustrace...jé. A tohle čeká vaše dětí, čtyři týdny s jedním příběhem, s nejmladšími to vypadá na divadlo, s prostředními na obrazy a knihy a hry a s nejstaršími se budeme hrabat v tom kdy, jak, proč, jaká byla inspirace a třeba alternativní konec? A na konci vám to pak všechno shrnu a nahrnu to na web, abyste z toho taky něco měli.
A k tomu se nám váže i to, co nás všechny může potkat- v případě, že se nás osobně dotkne nařízená karanténa nebo v případě, že vaše děti nebudou moci kvůli nemoci chodit, přesunujeme kurz do buď individuální nebo skupinové distanční formy. Zní to dost vznešeně, to asi to kafe, ale bude to jednoduché:


V karanténě jsme se pustili do pracovních listů a budeme v tom pokračovat i dál, každá věková skupina- předškoláci, mladší školáci a starší školáci bude mít ke stažení dva lesson plány měsíčně a jednu hru. V případě, že děti nebudou moci přijít budou pracovat s lesson plány - v lesson plánu budou i videa na shlédnutí, nějaká ta gramatika, aktivity spojené s příběhem daného měsíce a děti mi budou vypracované části posílat individuálně po mobilu, emailu, whatsappu, viberu, messengeru, tak jak se jim a vám to bude hodit. Já s nimi pak proberu co a jak a v případě delšího výpadku pošlu další aktivity, které zase individuálně zkontrolujeme. Skupinově, to v případě přesunu celého kurzu do online prostředí, pak budeme fungovat přes skype nebo zoom. Časy pro online lekci pak zůstanou stejné jako u normálního rozvrhu.


Co se nám před prázdninami hodně osvědčilo, byla spolupráce rodičů s dětmi na našich online lekcích. Má to jeden významný bonus- rodiče se učí s dětmi a já mám na vás proto prosbu- vím, že toho všichni máme až nad hlavu, ale budete- li mít jen trochu čas a chuť, dělejte naši angličtinu s vašimi dětmi. Je to sranda. Hrajte s nimi hry, procvičíte si angličtinu a navíc budete jen zírat co všechno z vašich dětí padá. Vyplňujte s nimi naše lesson plány, snažíme se toho do nich nacpat co nejvíc a to nejen co se týká angličtiny, jo a vítáme připomínky, to jako fakt!


A já už končím, kdyby něco nebylo jasné, tak pište, volejte a já si dám loka vody, to abych zapila to kafe, a všechno to vysvětlím.


Vaši Kája a Luke


165 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Květen