pe karlín
od 12. 10. na ZOOMu v úterý od 17:00 a 17: 40
link je zde
heslo: PEKarlin

week 4

První skupina - s obrázky z minulého týdne jsme si sedli do kruhu a začali si je posílat ("pass it on"), až zaznělo STOPa přišly na řad otázky a odpovědi . "What do you have?" "I have granny, I have the wolf, I have mom..." a nakonec zásadní dotaz "Who has Red?" a pokřikování "He/She has Red". To bylo moc fajn :)

Pak jsme přidali dalších pár rýmů k básničce, co bude písnička teprve až zas budeme moct zpívat :)

LITTLE RED RIDING HOOD LIVES ON A HILL, WITH MOM AND DAD IN A VERY OLD MILL. THEN GRANNY GETS SICK AND THE LITTLE GIRL FLIES OVER THE FOREST WITH TWO BUTTERFLIES. 

AND SHE SEES HIM, WITH HIS LONG GREY CHIN. AND SHE SEES HIM, WILL SHE RUN?

A ja odpovídala buďto SHE WILL anebo SHE WON'T a podle toho si děti sedaly nebo zůstaly stát. Šlo o to aby slyšely rozdíl mezi kladným a záporným budoucím časem. 

Následoval plakát k rýmovací básničce z pvního týdne (house-mouse...) a nakonec hra, kdy jsme předváděli jak se máme nebo co děláme - GOOD, BAD, HAPPY, SAD, HUNGRY, THIRSTY, POUTY, SICK a SLEEPING.

 

Druhá skupina - začátek vlastně podobný, ale místo obrázků jsme si posílali papírky s napsanýma slovama (mom, dad, granny, Red, ...). Nejdřív jsme se všechny přečetli a pak zas přišly ty moje otázky. "Who has the wolf? Who has the mill?" a dětské odpovědi "I have the wolf. I have mom..." Taky jsme chvilku trénovali výslovnost určitého členu "the" - to je bavilo :)

Hra s SHE WILL a  SHE WON'T byla stejná, ale pak jsme místo plakátu vymýšleli a psali jednoduché věty za pomoci stejných slov (Good, Bad, Sad, Hungry, Happy, Thirsty, Pouty, Sick, Sleeping) jako v první skupině. Využili jsme k tomu zvětšené obrázkové karty s nápisy Red is ......... ,The Wolf is .........., Dad is .......... , takže jsme trénovali nejen psaní, ale taky právě tvoření krátkých vět. 

 

No a pak byl konec :)

 

week 3

S první skupinou jsme začali hrou se zvířátky a otázkou, na kterou jsme se ptali už minule "WHO HAS THE TIGER?", ale za chvilku nám to nedalo a přidali jsme ještě Elephant, Cow, Sheep a taky Horse

Pak přišla říkanka 

I HAVE, YOU HAVE, SHE HAS TOO. MINE IS YELLOW, YOURS IS BLUE. 

I HAVE, YOU HAVE, HE HAS NOT. ICE IS COLD AND SUN IS HOT.

Hned na to, jsem se vrátili ke Karkulce a chvíli trénovali barvy s kartičkama, které si můžete stáhnout na webu. Red is red, Mom is yellow, The Mill is brown.... a děti vybarvovaly a vybarvovaly a vybarvovaly. 

Zopakovali jsme si rýmovačku z minulého týdne (hello - yellow, house - mouse, red - bed, mill - hill) a pak se pustili do Karkulčiny básničky, která bude brzo písničkou.

LITTLE RED RIDING HOOD LIVES ON A HILL, WITH MOM AND DAD IN A VERY OLD MILL. WHEN GRANDMA GETS SICK THE LITTLE GIRLS FLIES, OVER THE FOREST WITH TWO BUTTERFLIES.

A zatímco jsme na sebe pokřikovali tuhle básničku jsme hráli židličkovanou, ke konci ji už děti skvěle říkaly se mnou. 

Na konci hodiny jsme ještě stihli namalovat mapu Karlkulčina příběhu a bylo to.

 

S druhou skupinou jsme začali stejně "WHO HAS THE TIGER, COW, HORSE...?" a schovávali jsme a hádali kdo má který zvíře a odpovídali si "SHE HAS IT anebo HE HAS IT". I moji druháci se učili básičku I HAVE, YOU HAVE...

Namísto vybarvování jsme tentokrát k obrázkovým kartičkám psali názvy barev v angličtině a děcka v tom byly moc dobří! 

I s druhákama jsme se vrátili k básničce o Little Red Riding Hood a zahráli si židličkovanou, kdy si museli sednout, když slyšeli slovo BUTTERFLIES.

A nakonec jsme hráli s kartičkama pexeso a trénovali přiřazování obrázkům k nápisům (hledali obrázek maminky a nápis MOM). A bylo to :) 

week 2

Tento týden byly v Karlíně lekce hodně podobné, jen s druhou skupinou jsme o trochu víc psali. Začali jsme hraním se zvířátky - schovávali jsme si je a pak zjišťovali, kdo je vlastně má. "WHO HAS THE COW?" Na což následovala odpověď "HE HAS THE COW anebo SHE HAS THE COW" podle toho, jestli ji právě schovával kluk anebo holka. Děti ten rozdíl pochopili velmi rychle. 

Pak jsme malovali příběh Červené Karkulky - říkáme jí Red. House, Red's house, Mom, Forest, Wolf, Grandma, Shortcut a Long Road - to všechno jsme kreslili a psali a pak taky běhali po třídě těma dlouhýma a krátkým cestama :)

Skládali jsme příběh podle obrázků a pojmenovávali jednotlivé postavy, začali jsme se učit písničku o Karkulce, zatím jako básničku - LITTLE RED RIDING HOOD LIVES ON A HILL, with MOM AND DAD in a very old MILL, when Grandma gets sick the little girls flies OVER THE FOREST with TWO BUTTERFLIES.

A nakonec ještě trochu rýmovali - HOUSE - MOUSE, RED - BED, HILL - MILL, HELLO - YELLOW. 

week 1

S prvni skupinou jsme se nejdřiv seznamovali, používala jsem frázi "Are you Pepik?" a děti odpovídaly Yes anebo No. Pak jsme si házeli hračkami a děti slyšely výrazy THROW and CATCH a "Throw it to Colette, throw it to Filip". Stejné hračky jsme pak posílali okolo kruhu během hry "Pass it on". Pak přišla na řadu Telephone game (tichá pošta), kdy mě děti naprosto uchvátili, jak dobře slyší a dokážou zopakovat, co slyší - byly skvělý!

Slovesa jsme začali trénovat za pomocí předvádění - WALK, SIT DOWN, STAND UP, TURN AROUND, JUMP, DANCE - to na mě koukaly jak na blázna, když jsem začala tancovat, ale pár z nich se přidalo :)

Obrázek Karkulky a vlka vedl k malování těchto dvou postav - udělali jsme si pořádek v tom, kdo je hodná a zlá postava (Good and Bad) , což jsme pak trénovali zvedáním obrázků -"pick up the good character and now the bad one"

 

Druhá skupina začala podobně - seznamováním - "Are you Eva?" Yes/No a hand shake "Nice to meet you!" . Pak jsme zjištovali kdo je kluk a kdo je holka "Are you a boy or a girl?" a díky tomu jsme si zahráli variaci na hru Simon Says: "Boys are dancing, girls are sleeping" - moje láska k tancování se opět nesetkala s velkým nadšením :)

Telephone Game byla velkým hitem i u druhé skupiny, kdy mi děti předváděly,co všechno dokážou anglicky říct - Hungry, Horse, Pig, Hello, My name is, Monkey a Poop (to byla moje Josie :)

A pak jsme se vrhli na Karkulku a vlka, zase se ujisitli, kdo je hodnej a kdo zlej a nakonec vymysleli vlastní příběh, se zlým Big Foot and hodným Hulkem. Byli všichni skvělí!

© 2020 by Playground English

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon
  • YouTube