pe karlín
od 12. 10. na ZOOMu v úterý a čtvrtek  od 17:00 a 17: 40
heslo: PEKarlin

week 4

karty So Can I teď využívám při každé hodině. Je tolik způsobů, jak je použít! Děti nejdřív poslouchaly věty, které jsem říkala a ukazovaly mi YES anebo NO, to podle toho, jestli jsme tu větu řekla dobře nebo ne. Obrázek opice na kole a já říkám SHE IS RIDING A BIKE a děti na mě křičí NOOOOO, protože vědí, že to musí být IT IS RIDING A BIKE. Obrázek dvou létajících psů a já říkám THEY ARE FLYING a děti říkají YES, protože je to dobře. 

Pak jsem se ptala, co dělají každý den / EVERY DAY a zjistila jsme zase spoustu zajímavých věcí, jako třeba, že jedno z dětí kadý den lítá :)

A nakonec jsme se vrátili k cvičení UNJUMBLE a ještě chvilku rozmotávali slova.

week 3

Singular a Plural - to jsme řešili v úterý. Že prostě (ve většině případů) stačí přidat "S" a je to. 

Pak jsme k tomu přidali přítomný čas průběhový a byly z toho báječný věty - A GIRAFFE IS WALKING. TWO GIRAFFES ARE WALKING.  A DOG IS FLYING. TWO DOGS ARE FLYING. a tak podobně. 

Ve čtvrtek jsme lehce zopakovali množné číslo, (kterému s láskou říkám množný čas) a pak začali rozplétat slova, která měla rozházené pořadí písmenek. Bylo to pro děti lehčí, než jsme čekala a trénujeme tím spelling. 

A nakonec přišly moje všetečné otázky. Už vím, kdo má ségru a kdo bráchu, čí tatínek nemůže jíst čokoládu a taky kdo má rád hovínka :)))  DO YOU LIKE CHOCOLATE? DO YOU HAVE A BROTHER? DO YOU EAT FISH? atd... Děti odpovídaly YES anebo NO a dost jsme se u toho bavili. Díky za ně!

week 1

Pořád jedeme zájmena a přítomný čas průběhový a trénujeme to na různých hrách a obrázcích. Skládali jsme dohromady věty o různých povoláních - He is a baker, They are bakers, She is a teacher, He is a hairdresser

A nakonec jsme pracovali s pracovním listem, aby si děti začali uvědomovat, že slovesa v angličtině mají různý formy, takže

SHE IS WALKING - HE WALKS

HE IS TALKING - SHE TALKS

SHE IS SCREAMING - HE SCREAMS

HE IS DREAMING - SHE DREAMS

I AM COOKING - YOU COOK

YOU ARE LOOKING - I LOOK

WE ARE DRINKING - THEY DRINK

HE IS BLINKING - I BLINK