week 1

S prvni skupinou jsme se nejdřiv seznamovali, používala jsem frázi "Are you Pepik?" a děti odpovídaly Yes anebo No. Pak jsme si házeli hračkami a děti slyšely výrazy THROW and CATCH a "Throw it to Colette, throw it to Filip". Stejné hračky jsme pak posílali okolo kruhu během hry "Pass it on". Pak přišla na řadu Telephone game (tichá pošta), kdy mě děti naprosto uchvátili, jak dobře slyší a dokážou zopakovat, co slyší - byly skvělý!

Slovesa jsme začali trénovat za pomocí předvádění - WALK, SIT DOWN, STAND UP, TURN AROUND, JUMP, DANCE - to na mě koukaly jak na blázna, když jsem začala tancovat, ale pár z nich se přidalo :)

Obrázek Karkulky a vlka vedl k malování těchto dvou postav - udělali jsme si pořádek v tom, kdo je hodná a zlá postava (Good and Bad) , což jsme pak trénovali zvedáním obrázků -"pick up the good character and now the bad one"

 

Druhá skupina začala podobně - seznamováním - "Are you Eva?" Yes/No a hand shake "Nice to meet you!" . Pak jsme zjištovali kdo je kluk a kdo je holka "Are you a boy or a girl?" a díky tomu jsme si zahráli variaci na hru Simon Says: "Boys are dancing, girls are sleeping" - moje láska k tancování se opět nesetkala s velkým nadšením :)

Telephone Game byla velkým hitem i u druhé skupiny, kdy mi děti předváděly,co všechno dokážou anglicky říct - Hungry, Horse, Pig, Hello, My name is, Monkey a Poop (to byla moje Josie :)

A pak jsme se vrhli na Karkulku a vlka, zase se ujisitli, kdo je hodnej a kdo zlej a nakonec vymysleli vlastní příběh, se zlým Big Foot and hodným Hulkem. Byli všichni skvělí!

© 2020 by Playground English

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon
  • YouTube